Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Sıkça Sorulan Sorular lolonolo

Lolonolo nedir?

Lolonolo, Açıköğretim ya da herhangi bir meslek sınavına hazırlananlar için açık kaynaklı, ücretsiz bir ÖYS’dir (Öğrenme Yönetim Sistemi) web sitesi, Android ve IOS uygulamalar ve Youtube kanalı üzerinden ücretsiz hizmetlerinden yararlanabilrsiniz.

Kitap satıyor musunuz?

Lolonolo’da ücretli herhangi bir hizmet olmadığı gibi, kitap satışı da yoktur. Tüm hizmetler ücretsiz ve onlinedir.
Önerdiğiniz bir kitap, yayınevi var mı?
Biz kitap ya da yayınevi önermiyoruz, tüm kitapçı ya da yayınlevleriyle eşit mesafedeyiz, herhangi birini önermiyoruz.(Reklam anlaşmamız olması durumunda bu sorunun cevaı değişebilir.)

Lolonolo çalışmak için yeterli mi?

HAYIR. Önce resmi olarak girdiğiniz sınavların kendi kaynaklarını kullanmalısınız, örneğin Auzef öğrencisiyseniz önce auzef kitaplarını okumalısınız. Sonra çıkmış sorular ve bol bol deneme sınavı için Lolonolo’dan online olarak yararlanabilirsiniz. Sınav soruları şıklı olduğu için lolonolo’da ne kadar çok deneme sınavı yaparsanız, şansınız o kadar artar.

Lololonolo’da cevabı hatalı sorular gördüm, ne yapmalıyım?

lolonolo@lolonolo.com a ekran görüntüsüyle birlikte mail atın.

İnsan hatasına bağlı olarak lolonolo’da da hatalı cevap ya da sorular olabilir. Biz, cevap olarak genelde resmi kitapların içeriğ

indeki cevabı esas alırız, bu tartışmalı bir soru da olabilir, cevabı hatalı bir soru da olabilr. Resmi kitap kendi cevabını güncelleyene kadar bizde de cevap hatalı kalacaktır. Çünkü sıınavda bu sorunun cevabı kendi resmi kitabı esas alınacaktır. İptal olması durumunda da cevabınız doğru sayılacaktır, ya da o soru hiç sayılmayacaktır.

Bizden kaynaklı hatalar ise öğrencilerin bize geri dönüşleri üzerine tekrar inceliyoruz ve duruma göre soru ya da cevabını güncelliyoruz. Lolonolo’da 200 000 in üzerinde soru olduğunu varsayarsak, yüzdesel olarak hata yüzdemiz çok düşüktür. Bu oran her geçen gün dahada düşüyor.

Lolonolo’daki Auzef Kitap linkleri açılmıyor, neden?

Önceki yıllarda, Auzef, dışarıya açık kitap linkleri oluşturuyordu, bizde öğrenciler buradan da kendi kitabına erişebilsin diye linklini sayfaya koyuyorduk. Ve hersen bunu güncelliyorduk.

Bu sene Auzef kitap linklerine kullanıcı – şifre kontrolü koyduğu için Auzef’in yeni kitaplarına erişimimiz olmadığı için linkleri güncelleyemedik. Yeni bir çözüm bulamazsak oradaki linkleri kaldıracağız.

Deneme sınavlarını neye göre yapıyorsunuz?

Çıkmış sorular, ünite soruları, çıkması muhtemel sorular ve konuya göre hazırladığımız soruları deneme sınavlarına karışık olarak ekliyoruz. Önceki yıllara göre çıkması yüksek olanlara öncelik eriyoruz, bu ünite sonu sorusu da olabilir.
Soru (yeni sorular eklenecek)
Cevap
Soru
Cevap

Sıkça Sorulan Sorular lolonolo

Sorularınızı buraya eklememiz için lolonolo@lolonolo.com a gönderiniz.

Sorularınızı buraya eklememiz için lolonolo@lolonolo.com a gönderiniz.

Sıkça Sorulan Sorular lolonolo

Sıkça Sorulan Sorular lolonolo

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: