Segem Online Test-4

SEGEM soruları

Doğru / Toplam Soru

 

 

 

 

 

Share your score!
Tweet your score!

HD Quiz powered by harmonic design

#1. Yardımcı teknik personelin sigorta işlemleri yapma yetkisi alabilmesi için kazanması gereken temel sigortacılık bilgileri sınavının esaslarını kim belirler?

#2. Yardımcı personelin sigorta işlemleri yapma yetkisi alabilmesi için en az ne kadar süre ile çalışması gerekmektedir?

#3. Teknik personel olmak için gerekli asgari eğitim düzeyi nedir?

#4. Sigorta şirketleri acentelere verecekleri yetkilere ilişkin değişiklikleri TOBB’a ne zamana kadar bildirmekle yükümlüdür?

Sigorta şirketleri, birinci fıkrada belirtilen hususları, tescil ve ilanı müteakip onbeş iş günü içinde, Levhaya işlenmek üzere TOBB’a bildirir. Sigorta şirketleri tarafından acentelik yetkisi verilen Levhaya kayıtlı acenteler, bu yetkinin kapsam ve sınırı belirtilmek suretiyle elektronik ortama işlenir. Bu konulardaki gerekli bilgi işlem programı TOBB tarafından oluşturulur.

#5. Sigorta şirketleri acentelere verecekleri yetkilere ilişkin değişiklikleri kime bildirir?

#6. Teknik personel olmak için sigortacılıkla ilgili kurum veya kuruluşların meslekle ilgili bölümlerinde asgari ne kadar deneyim sahibi olmak gerekmektedir?

#7. Acenteler, Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinde aranılan niteliklerinde ortaya çıkabilecek değişiklikleri nereye bildirir?

#8. Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

#9. Yerleşim birimleri bazında faaliyet alanları itibarıyla acenteler listesi oluşturmaya kim yetkilidir?

#10. Acentelerin yaptırmakla yükümlü oldukları mesleki sorumluluk sigortasının bir yıl boyunca tüm tazminat talepleri için teminatı en az ne kadar olmalıdır? (2018-2019)

Youtube Kanalımıza Abone Olun

2 thoughts on “Segem Online Test-4

 • Eylül 25, 2019 tarihinde, saat 12:44 pm
  Permalink

  #50 Gerçek kişi acentelerin beyan edecekleri mal varlıkları ne kadardan az olamaz?(Bu daha önce çıkmış bir soru ama cevabı değişmiş olabilir bunun dikkate alınmasını rica edriz. bu tarz sorularının cevabı değişebilir yeni değerler için SEGEM’in resmi sayfasına bakmanızı rica ederiz http://www.segem.org.tr/ )
  5 000 TL
  10 000 TL
  25 000 TL
  50 000 T

 • Eylül 25, 2019 tarihinde, saat 1:10 pm
  Permalink

  LOLONOLO’daki online deneme sınavlarındaki sorular daha önce çıkmış sorulardır.

  Özellikle TL cinsinden değer soran soruların cevabının zaman içinde değişebileceğini ve en doğru cevap için SEGEM resmi sitesinini ziyaret edilmesini tavsiye ederiz.( http://www.segem.org.tr/ )
  Saygılarımızla
  Öğrenci dostu LOLONOLO

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: